CELLULAR MATRIX - krok milowy w odmładzaniu?

W poszukiwaniu coraz bardziej skutecznych metod na zachowanie czy przewrócenie młodości opracowano innowacyjną metodę „CELLULAR MATRIX” opartą na synergistycznym działaniu osocza PRP z kwasem hialuronowym. Zarówno osocze PRP jak i kwas hialuronowy od dawną są zabiegami z listy standardów estetycznych ale jednoczasowe ich podanie to nowy koncept odmładzania. Do tej pory stosowano te zabiegi w oddzielnych procedurach. Teraz zauważono, że proces regeneracji i odmłodzenia skóry jaki uzyskuje się po zastosowaniu osocza PRP jest znacznie lepszy jeżeli równocześnie podajemy nieusieciowany kwas hialuronowy czyli kwas, który stosujemy do mezoterapii.

Osocze w połączeniu z kwasem hialuronowym tworzy jeszcze silniejszy i dzięki temu bardziej skuteczny zestaw dla regeneracji skóry. Uzyskany efekt jest długofalowy i stopniowo narasta w czasie. Część pacjentek obserwuje poprawę napięcia skóry i jej rozświetlenie już na 3-5. dzień po zabiegu. Osocze PRP bardzo silnie pobudza regenerację tkanek. Brakuje mu jednak działania nawilżającego jakie wywołuje w skórze kwas hialuronowy. Dzięki unikalnemu połączeniu tych dwóch substancji uzyskujemy zarówno efekt rewitalizacji i odświeżenia skóry oraz wypłycenia bruzd i zmarszczek.

To nowatorskie połączenie dodatkowo świetnie sprawdza się w wypadku leczenia śladów po trądziku, blizn, a także przebarwień np. pociążowych, pozapalnych czy też posłonecznych.

Najczęstszym jednak wskazaniem do wykonania tego zabiegu są już pojawiające się oznaki starzenia takie jak: fałdy, zmarszczki, utrata jędrności skóry czy zmniejszenie jej gęstość.

Wykonanie zabiegu daje ładny efekt ujednolicenia kolorytu skóry i poprawy jej jakości, a procesy regeneracyjne zachodzą w niej szybciej i są lepsze. Dla optymalnych efektów należy powtórzyć 3 zabiegi co 3-4 tygodnie. Zwykle już po 2 zabiegach widać wyraźną poprawę jakości skóry, jej rewitalizację i nawilżenie. Proces syntezy kolagenu nasila się w kolejnych miesiącach. Zwykle po ok. 6 miesiącach dla utrwalenia efektu zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego.

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie w zależności od obszarów poddanych terapii.