Eliksir młodości czyli osocze bogatopłytkowe.

Od wielu  wieków kobiety marzą o Eliksirze Młodości, a wiele kobiet  oddało by za niego dusze diabłu. Jego poszukiwania przez lata pochłonęły już nie jedną fortunę. A  tymczasem okazało się, że tajemnica Eliksiru Młodości tkwi w nas samych a konkretnie w naszej krwi.

W ostatnim czasie coraz częściej w walce o zatrzymanie młodzieńczego wyglądu sięgamy po krew pacjenta, z której według specjalnego protokołu wyodrębniamy płytki krwi a z nich następnie otrzymujemy czynniki wzrostu. To właśnie czynniki wzrostu uwolnione z płytek krwi biorą czynny udział w przywracaniu skórze młodzieńczego wyglądu, odpowiedniego kolorytu, napięcia, jędrności, redukcji zmarszczek.
Zabiegi z wykorzystaniem czynników wzrostu wykonuje się  też u kobiet, u których oznaki starzenia skóry jeszcze nie są wyraźnie widoczne, wówczas  zabieg ma  charakter prewencyjny i chroni skórę i opóźnia procesy starzenia.
Czynniki wzrostu podaje się techniką Mezoterapia igłowej. Najlepiej jest wykonać 3 zabiegi w serii i następnie co 6 miesięcy 1 zabieg przypominający. Dobre efekty uzyskuje się poprzez dołączenie do kuracji 1-2 peelingów na bazie  kwasu migdałowego oraz wykonanie 1-2 mezoterapii igłowych z nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który dodatkowo  intensywnie nawilżających skórę i stworzy odpowiednie środowisko do regeneracji i odbudowy skóry.
Czynniki wzrostu podaje się na twarz, szyję, dekolt i grzbiety rąk. Zakres zabiegu jest determinowany ilością pozyskanego osocza. Im większą ilość osocza bogato płytkowego chcemy zastosować tym większą ilość krwi musimy pobrać do zabiegu.
Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi i uzyskane z osocza bogatopłytkowego intensywnie stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Namnożenie kolagenu powoduje zagęszczenie skóry, poprawę jej jędrności i elastyczności.


Jest to zabieg szczególnie polecany dla kobiet, ok. 35-45 lat, które chciałyby jak najdłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji i opóźnić oznaki starzenia. W przypadku skór bardziej dojrzałych osocze bogato płytkowe przeciwdziała dalszemu starzeniu się skóry i redukuje już istniejące zmarszczki.