Kwas hialuronowy - jak skutecznie nawilżyć skórę.

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego przyciąga aż 1000 cząsteczek wody. Na tym polega właśnie nawilżająca siła kwasu hialuronowego. Nasza skóra potrzebuje wody aby utrzymać jędrność, elastyczność i napięcie. Za utrzymanie wody w skórze odpowiedzialny jest właśnie kwas hialuronowy . Jeżeli w skórze występuje niedobór kwasu hialuronowego to wypicie nawet 2-3 litrów wody dziennie nie nawilży odpowiednio skóry.

Kwas hialuronowy można uzupełniać w skórze na trzy sposoby. Można łykać kapsułki z kwasem hialuronowym, można korzystać z zabiegów mezoterapii bezigłowej lub też skorzystać z profesjonalnego zabiegu deponowania kwasu w skórze przy pomocy igły czyli z zabiegu mezoterapii igłowej.

Każda z tych metod ma swoje słabe i mocne strony. Gdy decydujemy się na łykanie kapsułek z kwasem hialuronowym należy pamiętać, że kuracja musi trwać minimum 3 miesiące oraz, że cześć kwasu zanim dotrze do skóry zostanie zatrzymana przez inne narządy. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej przez skórę można wprowadzić do skóry jedynie specjalnie przygotowany kwas hialuronowy niskocząsteczkowy ponieważ duże cząsteczki kwasu zostaną na powierzchni skóry.

Jeżeli poszukujemy rozwiazania, które daje100 % pewność dotarcia kwasu hialuronowego do skóry to musimy skorzystać z mezoterapii igłowej. Zabieg ten pozwala zdeponować kwas hialuronowy bezpośrednio w żywych warstwach skóry. Tam gdzie najbardziej jest potrzebny dla uzyskanie odmłodzonego jej wygladu.

Stosując kremy z kwasem hialuronowy powinniśmy pamiętać, że kwas hialuronowy z kremów nie przedostaje się w głąb skóry i nie może wpływać na ilość zmagazynowania w skórze właściwej wody. Działa on na powierzchni skóry poprawiając barierę ochronna skóry i zmniejszając w ten sposób ucieczkę wody ze skóry.

Pamiętajmy więc o kwasie hialuronowym, gdy nasza skóra robi się szorstko , wiotka i traci swoja elastyczność może wówczas warto sięgnąć po jeden ze sposobów aby ten kwas w niej uzupełnić.