Peeling zastąpi laser?

Peeling czyli zabieg złuszczający to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiednio dobrany peeling jest częścią naszej domowej pielęgnacji skóry ale gdy potrzebujemy silniejszego efektu lub zmagamy się  problemem wówczas peeling warto wykonać w gabinecie specjalistycznym.

Naturalny proces regeneracji skóry  odbywa się cyklicznie i trwa ok 28 dni. W tym czasie obumierają stare komórki naskórka, a w ich miejsce pojawiają się nowe. Oczywiście biorąc kąpiel czy prysznic pozbywamy się starych komórek, ale to złuszczanie niestety nie zawsze odbywa się równomiernie. I właśnie w tym celu wykonuje się peeling, aby pozbawić skórę martwego naskórka i wygładzić jej powierzchnie, ponadto peeling świetnie oczyszczą skórę i poprawia wchłanianie substancji aktywnych i odżywczych z kosmetyków. Po złuszczeniu skóra jest gładsza i wygląda młodziej, niwelowane są drobne zmarszczki i przebarwienia, ujednolica się koloryt skóry, a ponadto staje się ona bardziej napięta i elastyczna.

Peelingi bardziej zaawansowane wykonywane w specjalistycznych gabinetach oddziaływają nie tylko na martwy naskórek ale też na głębiej położone struktury skóry. Zadaniem tych peelingów jest nie tylko zredukowanie martwej zrogowaciałej  warstwy naskórka ale również stymulacja fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Maja one również obkurczające oddziaływanie na gruczoły łojowe i redukcję produkcji sebum czy też regulacje procesu wytwarzania i transportu barwnika melaniny  prowadząca do poprawy kolorytu skóry i redukcji przebarwień. Coraz częściej opracowywane są specjalne formuły peelingów biostymulujacych, które wnikając w najgłębsze warstwy skóry nie wywołując efektu intensywnego złuszczania a ukierunkowują się na intensywnym regenerowaniu kolagenu, przebudowie i zagęszczenie skóry.

Przed wykonaniem peelingu specjalistycznego bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie skóry pacjentki jak również przeprowadzenie szczegółowego wywiadu zdrowotnego. Ważne jest aby nie wykonywać peelingów gdy na twarzy mamy jakieś zmiany zapalne jak np. opryszczkę wywołaną przez wirusa herpes simplex. Bardzo ostrożnie poddajemy peelingom skórę ze skłonnościami  do powstawania bliznowców. Czasowym przeciwwskazaniem do wykonywania peelingów chemicznych jest doustna terapia pochodnymi witaminy A np. preparatami zawierającymi Izoteretinoinę, zabiegi laserowe oraz lifting operacyjny twarzy. Są to przypadki w których skóra ze względu na zaburzenie procesu gojenia i odżywienia może znacznie gwałtownie zadziałać na peeling oraz znacząco wydłużyć czas gojenia.

Przed wykonaniem peelingu ważne jest postawienie odpowiedniej diagnozy oraz ustalenie oczekiwań pacjentki. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni rodzaj peelingu oraz określana jest ilość i częstotliwość powtórzeń zabiegu.

I tak dla poprawy kolorytu skóry najczęściej stosuje się peelingi zawierające takie składniki jak: kwas kojowy, kwas azaleinowy, kwas fitynowy, kwas askorbinowy, pochodne retinolu.

Gdy mamy problem z nadmiernym przetłuszczaniem skóry warto sięgnąć po peeling pirogronowy, który obkurcza gruczoły łojowe i redukuje produkcję sebum a gdy problemem są liczne zaskórniki stosujemy peeling salicylowy, powodujący ich rozpuszczenie i oczyszczenie porów. Na grobne zmarszczki sprawdza się peeling glikolowy lub mlekowy.

Ostatnią nowością, która pojawiła się na rynku i wpłynęła na zmianę postrzegania peelingów jest zabieg na bazie preparatu PG- age. Dzięki swojej specjalnej formule peeling PQ-age nie wywołuje silnego złuszczania skóry pomimo głębokiej penetracji i silnie stymulującego i oddziaływania w żywych warstwach skóry. Efekty wywołane przez serię zabiegów PG-age ( 3- 6 zabiegów) są porównywalne do efektów uzyskiwanych po wybranych zabiegach laserowych.  Na korzyść peelingu PQ-age przemawia jego cena oraz brak okresu wyłączenia z aktywności zawodowej i społecznej.

Nasza cena zabiegu PGAge to 360 zł/ zabieg.

Cena serii składajacej się z trzech zabiegów (płatność jednorozowo) wynosi 890 zł.