TOKSYNY BOTULINOWE inaczej NEUROMODULATORY to preparaty, które w medycynie estetycznej wykorzystuje się do wygładzania zmarszczek mimicznych, czyli tych zmarszczek, które powstają w wyniku skurczu mięśni twarz.  Toksyna botulinowa, która powoduje blokowanie przechodzenia bodźców nerwowych między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami wywołując ich relaksację i redukcję zmarszczek. Preparaty te są lekami  a ich stosowanie jest całkowicie bezpieczna, pod warunkiem podawania ich w sposób zgodny ze sztuką lekarską.

Toksynę botulinową stosuje się również w medycynie konwencjonalnej w leczeniu różnych chorób takich jak: zez, choroby neurologiczne przebiegające ze wzmożonym napięciem mięśniowym, jak również do leczenia nadmiernej potliwości. 

W medycynie estetycznej do likwidacji zmarszczek stosuje się bardzo małe stężenia toksyny dlatego działa ona jedynie w okolicy, w której podano preparat i nie ma wpływu na cały organizm.

Po zabiegu pierwsze objawy widoczne są już po 2-3 dniach a  pełny efekt pojawia się po ok. 7-10 dniach. Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem preparatów zawierających toksynę botulinową wykonuje się co 6-9 miesięcy. Okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta i zależy od intensywności mimiki oraz wielkości i siły mięśni twarzy. Ostateczną ilość i i odstęp pomiędzy zabiegami można dopiero ustalić podczas konsultacji uwzględniając aktualny stan skóry oraz oczekiwane rezultaty

  REDUKCJA ZMARSZCZEKZABIEGI BOTOX/ AZZALURE

CENA PLN

  BOTOX CZOŁO - ZMARSZCZKI POZIOME
600
  BOTOX - LWIA ZMARSZCZKA 600
  BOTOX - KURZE ŁAPKI
600
  BOTOX - KURZE ŁAPKI + DOLNA POWIEKA
750
  BOTOX - CAŁE CZOŁO: LWIA ZMARSZCZKA + ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA 950
  BOTOX  3 OKOLICE: LWIA ZMARSZCZKA + ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA + KURZE ŁAPKI 1350
  BOTOX - BRUZDY KRÓLICZE 350
  BOTOX - REDUKCJA ZMARSZCZEK PALACZA 400
  BOTOX - PODNIESIENIE KĄCIKÓW UST 400
  BOTOX - REDUKCJA MARMURKOWEJ BRODY 400
  BOTOX - PODNIESIENIE  BRWI 400
  BOTOX - PODNIESIENIE KĄCIKÓW BRWI400
  BOTOX - REDUKCJA ASYMETRII BRWI 400
  BOTOX - LECZENIE NADPOTLIWOŚCI PACH 1600
  BOTOX - LECZENIE NADPOTLIWOŚCI RĄK 1700
  BOTOX - LECZENIE NADPOTLIWOŚCI CZOŁA 800
  BOTOX - LECZENIE BRUKSIZMU (NOCNE ZGRZYTANIE ZĘBAMI) 950
 

Cennik zawiera wybrane pozycję z oferty zabiegów. Szczegółowy zakres zabiegów znajduje się do wglądu w naszym Centrum. Każdorazowo finalny plan zabiegowy ustala lekarz na wizycie konsultacyjnej. Cena zabiegów obejmująca niestandardowe zastosowanie toksyny botulinowej kalkulowana jest indywidualnie.